Stop plastovému odpadu

Naším cílem je minimální dopad na životní prostředí. Proto se do roku 2024 adidas přesune zcela na recyklovaný polyester. Polyester je v našich výrobcích nejpoužívanějším materiálem díky svým skvělým vlastnostem pro sportovní výkon. Rychle schne a je velmi lehký. Již dnes je většina našich fotbalových dresů a běžeckých bot vyrobena svědomitěji.

Reduce. Reuse. Recycle. Repeat.

Použitím recyklovaného polyesteru snížíme dopad na životní prostředí o 20-60% ve srovnání s panenským polyesterem. Během výroby se spotřebuje méně vody, chemikálií a energie. Snižuje také množství emisí CO2, které končí v naší atmosféře. Místo vytváření nového polyesteru z oleje recyklujeme plastové odpady, např. láhve.

RECYKLOVANÉ MATERIÁLY. HVĚZDNÉ VÝKONY.

Ujišťujeme vás, že stále poskytujeme stejný styl, vysoký výkon a odolnost a zároveň výrazně snižujeme dopad na životní prostředí. Všechny recyklované produkty adidas jsou testovány, aby splňovaly naše nejvyšší standardy kvality a neobsahovaly škodlivé chemikálie.

UDĚLEJ SVOU ČÁST.

Omez dopad na životní prostředí tím, že prádlo budeš prát méně často a studenou vodou. Pokud jde o likvidaci oblečení, přemýšlej o darování, výměně nebo recyklaci.

Chceš udělat víc? Další nápady, jak žít udržitelněji, najdeš na blogu adidas GamePlan A.